Подетално

Подетални информации

 • CLUB HOTEL FALCON 

  Положба 
  Хотелот е лоциран во Анталија, на 5км од центарот на градот и 17км од аеродромот во Анталија. 

  Сместување
  Вкупен број на соби 225, во 5 блока. Стандардни соби (18-20м², една спална, едно купатило, со поглед на море или копно, макс.2+1 лица), супериор соби (30-35м², една голема соба, едно купатило, поглед на море, макс.2+1 лица) и две соби за хендикепирани лица. Сите соби се со балкон или француски балкон, поглед на море или копно, купатило со туш и фен, клима, телефон, ламинат на подот, мини бар (сокови на пристигнување, подоцна се надополнува само со вода), сеф, Wi-Fi интернет (се наплаќа во соба), сателитска ЛЦД ТВ и музички канали. 

  Услуга 
  Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, брза храна во снек барот, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна закуска. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, Турско кафе, сите пијалоци во Витамин бар и во Диско бар, сите флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба. 

  Содржини 
  : Главен ресторан-Панорама, A’la Carte ресторан со Турска кујна, снек бар покрај базен, лоби бар, бар на плажа, Турско кафé. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, Wi-Fi интернет во лоби (не се наплаќа), продавници, rent a car. 

  Плажа 
  Хотелска плажа (152 скали), карпа и платформа. Лежалки, чадори на плажа и пешкири за плажа не се наплаќаат. 

  Спорт и забава 
  Отворен и затворен базен со дел за деца, две лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка, пинг понг. Осветлување на тениски игралишта, билијард, масажа, спортови на вода, школо за нуркање, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 г 

  www.sealifehotels.com

Политика и услови

Nema

Начин на плаќање

Кредитна картичка -

Денови : 7 | Ноќи : 8


Вклучува


 • Cab Facilities
 • Local tax
 • Playground Nearby
 • Return Ferry Tickets
 • Bike equipment
 • Complimentary Breakfast
 • Local Guides/Maps
 • Collision Coverage
 • Transportation
 • Restaurant Nearby
 • Golf Nearby
 • Deluxe Coach
 • Central Air/Heat
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Live entertainment
 • Dinner
 • Cruise
 • Room service and meals
 • Professional tour escort
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Suitable for Children
 • Historic Area Nearby
 • Snowcat ride
 • Admission to park(s)
 • Driver
 • Diving Nearby
 • Service fee for tour guide
 • Air Conditioning
 • Internet Access
 • Hotel pickup and drop off
 • Amusement Park Nearby
 • Gratuities (optional)
 • Safety deposit boxes
 • Lunch
 • wheelchair
 • Jetski Tours Nearby
 • Shopping
 • Deck Furniture
 • Security System
 • State/National Park Nearby

Исклучоци


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Insurance    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Return Airport Transfer    
 •     Any optional tours    
 •     Any airport arrival/departure tax    
 •     Alcoholic beverages    
Додајте во листа на желби
Fibula - Хотел CLUB HOTEL FALCON
Скопје
Начин на резервација
Одберете Дата
Со Број Цена
Луѓе 27,528 27,528
Деца 11,780 0

Вкупно 27,528 Денари
Аванс 0 Денари

Оставете мислење x

Напомена : Откако ќе го оставите вашето мислење нема да може да го промените или избришете

Превземете ја мобилната апликација!

Нашата мобилна апликација е спремна за вашите брзи резервации и ви нуди: Безбедно плаќање, лесен процес во четири чекори, и елегантен кориснички дизајн.

ios
android
apps