Подетално

Подетални информации

Ден 1 - 13.04.2017 (Четврток)

Поаѓање во 23:00 часот од автобуска станица на перонот за меѓународни поаѓања.  Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Будва со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

Ден 2 - 14.04.2017 (Петок)

Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Попатна кафе пауза и можност за фотографирање на едно од најмонденските летувалишта на Јадранското море - Свети Стефан. Сместување во хотел со 3* во Будва. Разглед на Будва со локален водич: Цитаделата во Будва, Археолошкиот музеј, катедралата на Св. Иван, црквата посветена на Светото Тројство итн...  Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

Ден 3 - 15.04.2017 (Сабота)

ПојадокФакултативна екскурзија до Котор и Дубровник. Градот Котор е под заштита на UNESCO, магнет за уметници, архитекти и љубители на најдобро зачуваните средновековни градови на Медитеранот. По посетата на Котор патувањето продолжува кон Дубровник долж Бока Которскиот залив кое овозможува прекрасен поглед на Црногорското приморје и две цркви изградени на две мали островчиња посветени на Св. Ѓорѓе и Пресвета Богородица. Пристигнување во Дубровник и разглед на стариот град Страдун со локален туристички водич: Главната капија – Пиле, Францисканскиот манастир со една од најстарите аптеки во Европа, Старата царина, Катедралата Свети Блаж, Ректоровата палата, старото пристаниште итн. Слободно време за индивидуални активности. Тргнување кон Будва во попладневните часови. Ноќевање.

Ден 4 - 16.04.2017 (Недела)

Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е врежан во карпите, основан од митрополитот Василије Острошки во XVII век. Слободно време за индивидуални активности и ручек во трговскиот центар “Delta City” во Подгорица. Тргнување кон Скопје во попладневните часови со попатни паузи по потреба.

Во цената се вклучени следниве услуги

 • Превоз со високо туристички автобус
 • Посета на Свети Стефан
 • Две ноќевања со појадок во  хотел  3*
 • Посета на манастирот Василије Острошки  
 • Посета на трговски центар “Delta City” 
 • Организација и водство на патувањето

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативна посета на Котор и Дубровник 15 еур
 • Превоз од долниот до горниот манастир во Острог (3 еур по патник)
 • Патничко и здравствено осигурување 120 денари
 • Факултативни оброци
 • Сите активности и влезници кои не се вклучени во програмата

Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 120 дена од денот на патувањето
 • Краен рок за пријавување 08.04.2017
 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници
 • За реализација на факултативата Котор - Дубровник потребни се минимум 30 патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТM

Политика и услови


Денови : 4 | Ноќи : 3


Вклучува


 • Cab Facilities
 • Local tax
 • Playground Nearby
 • Return Ferry Tickets
 • Bike equipment
 • Complimentary Breakfast
 • Local Guides/Maps
 • Collision Coverage
 • Transportation
 • Restaurant Nearby
 • Golf Nearby
 • Deluxe Coach
 • Central Air/Heat
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Live entertainment
 • Dinner
 • Cruise
 • Room service and meals
 • Professional tour escort
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Suitable for Children
 • Historic Area Nearby
 • Snowcat ride
 • Admission to park(s)
 • Driver
 • Diving Nearby
 • Service fee for tour guide
 • Air Conditioning
 • Internet Access
 • Hotel pickup and drop off
 • Amusement Park Nearby
 • Gratuities (optional)
 • Safety deposit boxes
 • Lunch
 • wheelchair
 • Jetski Tours Nearby
 • Shopping
 • Deck Furniture
 • Security System
 • State/National Park Nearby

Исклучоци


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Insurance    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Return Airport Transfer    
 •     Any optional tours    
 •     Any airport arrival/departure tax    
 •     Alcoholic beverages    
Додајте во листа на желби
Fibula - ВЕЛИГДЕН ВО БУДВА,…
Скопје
Начин на резервација
Одберете Дата
Со Број Цена
Луѓе 620 620

Вкупно 620 Денари
Аванс 0 Денари

Оставете мислење x

Напомена : Откако ќе го оставите вашето мислење нема да може да го промените или избришете

Превземете ја мобилната апликација!

Нашата мобилна апликација е спремна за вашите брзи резервации и ви нуди: Безбедно плаќање, лесен процес во четири чекори, и елегантен кориснички дизајн.

ios
android
apps