Подетално

Подетални информации

Минхен (дворците на баварија)

1 ден СКОПЈЕ – МИНХЕН

Состанок на групата во 12,00 часот на договорено место. Тргнување во 12,30 кон  Минхен. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

2 ден МИНХЕН 

Во утринските часови посета на Mоцартовиот Салцбург и разглед на градот. Ќе ја видиме родната куќа на Мозарт, која сега е претворена во негов музеј, потоа Мозартовиот плоштад и конзерваториумот за музика, катедралата на Салцбург и др. Патот го продолжуваме кон Минхен. Пред влегувањето во Минхен ке направиме пауза кај стадионот на баерн Минхен, прочуената Алиенц арена. Пристигнување во Минхен во попладневните часови. Сместување во хотел. Попладне,разгледнаградот: Marienplatz, Frauenkirche, Residenzпалата, средновековната пивница Hofbräuhaus, Баварскиот Парламент, Опера, Feldherrnhalle ….Слободно време.Факултативна вечера во пивница “Hofbräuhaus” (со доплата). Враќање во хотел.Ноќевање.

3 ден МИНХЕН 

Појадок.По појадокот посета на најекстравагантниот дворец Linderhof (Лудвиг II  ги позлатил неговите соби и го преуредил во рококо стил) и на дворецот Neuschwanstein (преубав дворец кој му послужил на Волт Дизни како инспирација за неговиот дворец од бајките, кој ги краси насловните шпици на сите негови цртани филмови, како и Дизнилендпарковите).Враќање во хотел. Ноќевање

4 ден МИНХЕН – ВЕРОНА –  ВЕНЕЦИЈА

По појадокот се упатуваме кон Верона, ќе се возиме низ прекрасните баварски алпи. Пристигнување во Верона градот на заљубената  двојка од Шекспировото дело, Ромео и Јулија. Ќе ги посетиме плоштадите Бра и Ебре, познатата Арена, Кастело векио, Ла Гвардија, и Куќата на Јулија. Во попладневните часови поаѓање кон Лидо ди јесоло. Сместување во хотел. Во вечерните часови факултативно посета на дискотека.

5 ден  ВЕНЕЦИЈА – СКОПЈЕ

По појадокот одиме да ја посетиме заспаната убавица. Ке се прошетаме по каналите на Венеција, ќе го видиме плоштадот на Свети Марко и неговата црква, мостот Риалто, Дуждевата палата, мостот на воздишките и усте многу друго.

Во попладневните часови поаѓање кон Скопје со попатна посета на шопинг центар. Ноќно возење кон Скопје со попатни одмори.

6 ден Скопје

Пристигнување во Скопје во претпладневните часови.


Политика и услови


Денови : 5 | Ноќи : 3


Вклучува


 • Cab Facilities
 • Local tax
 • Playground Nearby
 • Return Ferry Tickets
 • Bike equipment
 • Complimentary Breakfast
 • Local Guides/Maps
 • Collision Coverage
 • Transportation
 • Restaurant Nearby
 • Golf Nearby
 • Deluxe Coach
 • Central Air/Heat
 • Parking
 • Guides / Assistance
 • Live entertainment
 • Dinner
 • Cruise
 • Room service and meals
 • Professional tour escort
 • Beach Access
 • Roundtrip Hotel Transfers
 • Suitable for Children
 • Historic Area Nearby
 • Snowcat ride
 • Admission to park(s)
 • Driver
 • Diving Nearby
 • Service fee for tour guide
 • Air Conditioning
 • Internet Access
 • Hotel pickup and drop off
 • Amusement Park Nearby
 • Gratuities (optional)
 • Safety deposit boxes
 • Lunch
 • wheelchair
 • Jetski Tours Nearby
 • Shopping
 • Deck Furniture
 • Security System
 • State/National Park Nearby

Исклучоци


 •     Extra stay pre/post tour    
 •     Extra water bottle charges    
 •     Medicines required if any    
 •     Airfare & airport taxes    
 •     Visa charges    
 •     Insurance    
 •     Passport costs    
 •     All meals and drinks    
 •     Tips to coach drivers    
 •     Tips and Gratuities    
 •     Return Airport Transfer    
 •     Any optional tours    
 •     Any airport arrival/departure tax    
 •     Alcoholic beverages    
Додајте во листа на желби
Теабо Травел - Венеција
Скопје
Начин на резервација
Одберете Дата
Со Број Цена
Луѓе 10,230 10,230
Новороденчиња 0 0

Вкупно 10,230 Денари
Аванс 0 Денари

Оставете мислење x

Напомена : Откако ќе го оставите вашето мислење нема да може да го промените или избришете

Превземете ја мобилната апликација!

Нашата мобилна апликација е спремна за вашите брзи резервации и ви нуди: Безбедно плаќање, лесен процес во четири чекори, и елегантен кориснички дизајн.

ios
android
apps