Подетално

Подетални информации

Освен хотелот Kalonis Скопје се наоѓа во центарот на Скопје, во близина на тврдината Кале, до споменикот Филип II Македонски .Има 15 минути пешачење до Воин на коњ, Спомен куќата на Мајка Тереза и Старата скопска чаршија.

Хотелот се наоѓа во близина на споменици и тврдината.

Сите 15 класичен соби на Apart Hotel Kalonis Скопје имаат кабловска телевизија, фрижидер, кујна, балкон и контрола на климата. Бањите се со туш, фен и бесплатен тоалети.
Пријавување

Пријавување : 11:00 AM
Заминување : 14:00 PM

Содржини и објекти во близина
Аеродромски транспорт
Бизнис центар
За лица со инвалидитет
Ноќен клуб
Перална
Ресторант
Wi-Fi Интернет
Кафе бар
Базент
Паркинг
Автобус
Фитнес центар
Пешкири
Игротека
Клима
Банкет сала
Банкомати
Лифт
Домашни миленици
Шлеп служба
Додајте во листа на желби
Apart Hotel Kalonis Од ноќ
Скопје 1,984 Цена
Достапност и цени
Пребарувањето не даде резултати
Оставете мислење x

Оценка  1 / 10

Напомена : Откако ќе го оставите вашето мислење нема да може да го промените или избришете

Превземете ја мобилната апликација!

Нашата мобилна апликација е спремна за вашите брзи резервации и ви нуди: Безбедно плаќање, лесен процес во четири чекори, и елегантен кориснички дизајн.

ios
android
apps